Pracownia jubilerska i gliptyki już otwarte dla turystów !!!

1 kwietnia 2018 roku zostały otwarte do zwiedzania pracownia jubilerska i gliptyki. Zapraszamy Państwa w podróż do niezwykłego świata kamieni szlachetnych i ozdobnych!

W pracowni jubilerskiej będzie można:

  • na własne oczy zobaczyć, jak oprawia się biżuterię, zapoznać się ze wszystkimi etapami oprawy, od topienia srebra do polerowania gotowych wyrobów
  • przyjrzeć się narzędziom wykorzystywanym przez nas podczas ręcznego wytwarzania wyrobów jubilerskich
  • podejrzeć złotnika przy pracy i wysłuchać jego opowieści o tajnikach zawodu

 

 

W pracowni gliptyki będzie można:

  • zobaczyć, jak pracuje gliptyk i jakimi narzędziami się posługuje
  • dowiedzieć się, czym jest gliptyka oraz zapoznać się z historią tej starożytnej sztuki rytowniczej
  • posłuchać o dawnych i współczesnych technikach rzeźby w kamieniach ozdobnych, a także o słynnych ośrodkach gliptyki na świecie
  • dowiedzieć się, czym jest gemma oraz jej odmiany: kamea i intaglio

Pracownia gliptyki - Muzeum minerałów i skamieniałości Tajemnice Klejnotów

Pracownia jubilerska działa z w Galerii Tajemnice Klejnotów właściwie od początku, ale dopiero od 2018 roku udostępniliśmy ją zwiedzającym. Z kolei pracownia gliptyki to zupełna nowość. Czym właściwie jest gliptyka opowiemy wkrótce.  Niecierpliwych zachęcamy do lektury artykułu o agatach, w którym temat ten już poruszyliśmy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Klauzula informacyjna dotycząca korespondencji
1. Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Galeria „Tajemnice Klejnotów” Ewa Siemońska, ul. Kielecka 20, 26-010 Święta Katarzyna.
2. Z administratorem można się skontaktować poprzez adres e-mail: muzeum.mineralow@op.pl, telefonicznie: 501 282 691, 41 311 21 16, lub pisemnie na adres siedziby administratora.
3. Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane w celu:
– prowadzenia korespondencji oraz komunikacji
– podstawą prawną przetwarzania jest prawnie uzasadniony interes administratora polegający na udzielaniu odpowiedzi na korespondencję lub komentarze (art. 6 ust 1 lit f RODO);
4. Przysługują Pani/Panu następujące prawa związane z przetwarzaniem danych osobowych: prawo dostępu do treści swoich danych; prawo ich sprostowania; usunięcia; ograniczenia przetwarzania; prawo do przenoszenia danych; prawo wniesienia sprzeciwu; prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
5. Szczegółowe informacje na temat przetwarzania danych osobowych dostępne są tutaj.