Jak kupować minerały, kamienie szlachetne i biżuterię?

Jak kupować biżuterię i wyroby galanteryjne z naturalnymi minerałami? Wbrew pozorom nie jest to wcale proste. Rynek kamieni szlachetnych i ozdobnych wciąż się u nas rozwija. Coraz więcej osób poszukuje kontaktu z naturą poprzez noszenie biżuterii z minerałami lub interesuje się magią i energią kryształów. Osoby te mogą łatwo natknąć się na podróbki i imitacje, które sprzedawane są jako naturalne kamienie. Dobrze, by miały więc odrobinę podstawowej wiedzy o sposobach identyfikacji kamieni szlachetnych i ozdobnych.

jak rozpoznać akwamaryn

Jak rozpoznać akwamaryn?

Co to jest akwamaryn? Akwamaryn to kamień szlachetny charakteryzujący się niebiesko-zielonkawym kolorem. Podobnie jak powszechnie znany i ceniony szmaragd stanowi odmianę berylu, minerału… Czytaj dalej »

pierścionek srebrny z ametystem o szlifie fasetowym

Jak rozpoznać ametyst?

W poniższym artykule próbuję odpowiedzieć na pytania, jak rozpoznać ametyst i jak odróżnić go od możliwych podróbek. Jak rozpoznać ametyst w postaci surowej?… Czytaj dalej »

Kamienie syntetyczne i imitacje

Materiały, które udają naturalne kamienie Kamienie syntetyczne, imitacje, podróbki, naśladownictwa – ciężko się w tym wszystkim połapać. W czasach, gdy wszystko produkuje się… Czytaj dalej »

bransoleta_męska

Biżuteria męska

Biżuteria męska – inny prezent na Dzień Ojca lub Dzień Chłopaka Przy okazji Dnia Ojca lub Chłopaka warto się zastanowić, jaką biżuterię panowie… Czytaj dalej »