Jak kupować minerały, kamienie szlachetne i biżuterię?

Jak kupować biżuterię i wyroby galanteryjne z naturalnymi minerałami? Wbrew pozorom nie jest to wcale proste. Rynek kamieni szlachetnych i ozdobnych wciąż się u nas rozwija. Coraz więcej osób poszukuje kontaktu z naturą poprzez noszenie biżuterii z minerałami lub interesuje się magią i energią kryształów. Osoby te mogą łatwo natknąć się na podróbki i imitacje, które sprzedawane są jako naturalne kamienie. Dobrze, by miały więc odrobinę podstawowej wiedzy o sposobach identyfikacji kamieni szlachetnych i ozdobnych.

jaka jest cena rubinu

Cena rubinu naturalnego

Rubiny naturalne wysokiej jakości są bardzo drogie. Powiedzmy sobie szczerze, zdecydowanej większości z nas na nie nie stać. Rubin to nie diament, który… Czytaj dalej »

jak odróżnić kamień od szkła

Kamień szlachetny czy szkło?

Jak odróżnić kamień szlachetny od szklanych podróbek? Kamienie szlachetne to minerały, czyli substancje powstałe naturalnie, charakteryzujące się uporządkowaną strukturą wewnętrzną. Mają wysoką wartość… Czytaj dalej »

jak rozpoznać akwamaryn

Jak rozpoznać akwamaryn?

Co to jest akwamaryn? Akwamaryn to kamień szlachetny charakteryzujący się niebiesko-zielonkawym kolorem. Podobnie jak powszechnie znany i ceniony szmaragd stanowi odmianę berylu, minerału… Czytaj dalej »

pierścionek srebrny z ametystem o szlifie fasetowym

Jak rozpoznać ametyst?

W poniższym artykule próbuję odpowiedzieć na pytania, jak rozpoznać ametyst i jak odróżnić go od możliwych podróbek. Jak rozpoznać ametyst w postaci surowej?… Czytaj dalej »